Technologiebedrijf GE heeft een distributieovereenkomst getekend met Orange Lighting, distributeur van buitenverlichting. Met deze overeenkomst betreedt GE Lighting de Nederlandse markt voor openbare verlichting. De Nederlandse markt kenmerkt zich door de hoge technologische eisen voor buitenverlichting. Zo loopt ons land voorop in duurzaamheid. Waar in Europa bij 5 procent van de nieuwe projecten gebruik wordt gemaakt van energiezuinige ledverlichting, ligt dat percentage in Nederland op 35 procent.
In tegenstelling tot andere Europese landen, zijn de milieubelastende kwiklampen in ons land uit het straatbeeld verdwenen. Mede door de hoge eisen, is de Nederlandse markt interessant voor GE Lighting. Met een totale waarde van 80 miljoen euro, ziet het bedrijf voldoende kansen om de markt te bedienen met zijn innovatieve en energiezuinige oplossingen. De distributieovereenkomst met Orange Lighting moet daaraan bijdragen.
Sophie Breton, General Manager voor GE Lighting Benelux en Frankrijk: ‘Nederland is heel milieubewust en werkt in vergelijking met andere Europese landen met zeer lage lichtniveaus. Wij geloven sterk in een solide samenwerking met Orange Lighting om onze technologische kennis en expertise op het gebied van duurzaamheid in Nederland in te zetten.’
Naast de producten, zowel lampen als armaturen, kan GE Lighting gemeenten ook bijstaan voor financiering van de straatverlichting. De algemeen directeur van Orange Lighting, Herold Tinnemeier, kent de Nederlandse markt voor openbare verlichting goed. ‘Samen met GE willen wij uitgroeien tot een van de vijf grootste aanbieders van buitenverlichting in Nederland.’
GE Lighting, opgericht door Thomas Edison, telt meer dan 17.000 werknemers.